MENU
  • 18 maja 2016
  • Fundacja
  • Kategorie: Projekty

Współpraca z Domem Samotnej Matki

Fundacja Młode Mamy od maja 2016 roku ściśle współpracuje z Domem Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie mając pod opieką mieszkające w nim podopieczne. W ramach współpracy organizowane są codwutygodniowe spotkania z podopiecznymi na których mogą one przedstawić swoje oczekiwania i prośby względem pracowników Fundacji.

Nasi pracownicy pomogli jednej z podopiecznych w uzyskaniu świadczeń socjalnych na dziecko angażując w to przedsięwzięcie prawnika, pracownika socjalnego oraz członków zarządu Fundacji, którzy posiadając odpowiednie Pełnomocnictwo poprowadzili całą sprawę dziewczyny, będącej w naprawdę ciężkiej sytuacji zarówno materialnej, jak i życiowej, której Urzędnicy zamiast pomocy oferowali jedynie kolejne problemy i przeszkody. Przechodząc całą drogę do uzyskania świadczeń pomocy socjalnej od Państwa postanowiliśmy napisać artykuł, który ma na celu uświadomienie samotnym matkom, co i kiedy im się należy – Świadczenia – Na jaką pomoc może liczyć samotna matka.

Wiele z podopiecznych potrzebowało porad prawnych, dlatego też zaangażowaliśmy prawnika, który po zapoznaniu się z indywidualną sytuacją danej kobiety, przedstawiał wyjścia i możliwości.

Przekazujemy do Domu Samotnej Matki ciuszki dla dzieci – wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Jeżeli macie do oddania ubranka zachęcamy do kontaktu, a my pomożemy Wam przekazać je najbardziej potrzebującym.

Fundacja realizuje już drugą zbiórkę publiczną na rzecz młodych, samotnych matek i ich dzieci, środki zebrane podczas zbiórki zostaną rozdysponowane na cele obejmujące edukacje, aktywizacje zawodową, rozwój kulturalny i społeczny zgłaszających się do nas podopiecznych. Wciąż poszukujemy Wolontariuszy chętnych do zaangażowania się w zbiórkę, więc jeśli czujecie potrzebę pomocy innym, potrzebującym jej ludziom zgłoście się do nas poprzez Formularz kontaktowy.

Cyklicznie przeprowadzamy konsultacje z psychologiem, doradcą zawodowym, a także innymi specjalistami w zależności od potrzeb Matek i ich dzieci.

Fundacja wsparła Dom Samotnej Matki w Matemblewie w uzyskaniu wyprawki dla dzieci w ramach Akcji Siłacze Społeczni.

We wrześniu zabraliśmy chętne Mamy wraz z ich dziećmi na Warsztat dotyczący Adaptacji Dziecka w Nowej Placówce, dzięki czemu mogły nie tylko dowiedzieć się nowych, ważnych i ciekawych postaw oraz zachowań wpływających na przyswajanie się dziecka do nowego miejsca, ale także odpocząć od codziennych obowiązków.

W ramach współpracy z Domem Samotnej Matki będziemy realizować kolejne projekty obejmujące kursy, szkolenia, wycieczki, opiekę nad dziećmi oraz inne programy mające na celu usamodzielnianie się podopiecznych. Zapraszamy do śledzenia i wspierania kolejnych projektów Fundacji.

 

465

Komentarze