MENU

O fundacji

Fundacja Młode Mamy została założona 12 kwietnia 2016 r. w Gdańsku.

Strategia i cele, które przyjęła Fundacja wynikają z obserwacji i doświadczeń sytuacji społecznej młodych kobiet, matek, które stanęły przed wyzwaniem wczesnego, samotnego macierzyństwa. Realizując swoje cele Fundacja chce być oparciem dla wszystkich polskich Matek, które potrzebują pomocy i wsparcia.

Nasze działania mają na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, uzależnieniu od innych osób i patologiom społecznym. Oferujemy pomoc i wsparcie w bardzo szerokim zakresie, obejmujące m.in. pomoc prawną, wsparcie psychologiczne, wsparcie w zakresie edukacji i znalezienia pracy, organizację kursów i warsztatów o bardzo szerokiej tematyce, a przede wszystkim indywidualne formy pomocy ukierunkowane na daną sytuację i wynikające z niej potrzeby zgłaszającej się do nas kobiety. Dla nas nie ma sytuacji nie do rozwiązania, nie ma problemu, którego nie można pokonać.  Pomagamy młodym Matkom usamodzielnić się i zadbać o przyszłość swojej rodziny.

Działania Fundacji mają na celu wsparcie dziewczyn i kobiet  w ich samotnej podróży przez macierzyństwo. Pomagamy, Wspieramy, Doradzamy, a przede wszystkim łamiemy schematy i działamy na rzecz poprawy jakości życia.

Nasze działania opierają się na następujących programach: 

Samotne mamy

Dla mam w dowolnym wieku, które z różnych
przyczyn samotnie wychowują dziecko. 

Nastoletnie mamy

Program dla nastolatek w ciąży
i nastoletnich mam.

Seks i konsekwencje

Masz pytanie - zadaj je anonimowo!

Misja

„Jesteśmy tu po to, by wywołać uśmiech na twarzy każdej polskiej Mamy”

 

img-misja

Kontakt dla Mediów

Osoby zainteresowane uzyskaniem dodatkowych informacji oraz materiałów Fundacji Młode Mamy proszone są o kontakt z osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami:

 

Piotr Kaczmarek, Dyrektor Zarządzający:

e-mail: media@mlodemamy.pl