MENU
  • 30 sierpnia 2016
  • Fundacja
  • Kategorie: Artykuły

Co w mężczyznach kochamy najbardziej?

Co w mężczyznach kochamy najbardziej? Choć napisano już nie jedną książkę, przeprowadzono setki badań i tysiące wywiadów ze specjalistami z dziedziny związków i relacji międzyludzkich, w dalszym ciągu gorącym tematem jest „czym kobieta może przyciągnąć mężczyznę” i „czym mężczyzna może zauroczyć kobietę”.
Skupmy się dziś na jednym z tych zagadnień. Oczywiście na tym drugim 🙂

By domysłom, poszukiwaniom i –często niefortunnym – eksperymentom mężczyzn dać koniec.
Ta krótka i zwięzła lista tego, czego kobiety oczekują od mężczyzn jest dosłownym gotowcem dla Was Panowie. I choć o wszystkim tym na pewno już nie raz słyszeliście, tutaj macie zebrane w jednym miejscu, byście mogli do tego wracać, gdy najdzie taka potrzeba.

Zatem co kochamy w mężczyznach najbardziej i za co ich wielbimy?

 

Za wygląd

Od dziesięcioleci istnieje obiegowa opinia, że wygląd nie ma znaczenia. Trzeba to w końcu powiedzieć głośno: jest to jedno z większych kłamstw współczesnego świata! Wygląd ma ogromne znaczenie i to na jego podstawie jako gatunek ludzki klasyfikujemy (TAK!), oceniamy (TAK!) i wyrabiamy sobie zdanie o nowo poznanych osobach. Pierwsze wrażenie – coś co rzutuje przez długi czas na ocenę poznawanej osoby, a za razem coś, co trwa góra 10 sekund i wyrabia się głównie w oparciu o wygląd. A i wygląd służy nam do wyrażania swojej osobowości, poglądów czy nastawienia do otaczającej rzeczywistości (najprostszym przykładem są subkultury).

Gdy już to sobie wyjaśniliśmy, to mogę teraz powiedzieć, że lubimy mężczyzn eleganckich, schludnych i czystych. Lubimy mężczyzn dbających o wygląd. Oczywiście nie chodzi o to, by się ciągle przebierać i spędzać godzinę na układaniu włosów. Po prostu nie chcemy się wstydzić, za to chcemy być dumne pokazując się z Wami w towarzystwie.

 

Za gentlemeńską postawę

Skoro już mowa o pokazywaniu się w towarzystwie, czy wspólnym wychodzeniu, to chyba każda z nas lubi być traktowana z szacunkiem i grzecznością. Gentleman brzmi staromodnie, ale zdecydowanie nie przeszło do lamusa. Każda kobieta, która miała do czynienia z facetem, który pierwszy przechodzi przez drzwi, nie oferuje swojej pomocy w niesieniu zakupów, tym bardziej docenia mężczyzn otwierających drzwi, podających płaszcz, odsuwających krzesło by usiadła… Panowie, bądźcie szarmanccy!

 

Za umiejętność tańca

silhouette-1487281_1280-1024x576Taniec – coś co my kochamy, a Wy Panowie…nie zawsze 🙂 Nie oszukujmy się – wszelkie filmy z tańcem na pierwszym planie są kręcone w ogromnej większości dla publiczności kobiecej. Uwielbiamy taniec oglądać, czuć i zazwyczaj same mamy go w jednym paluszku. Przez to chcemy, by mężczyzna poznał choćby podstawy tej swoistej sztuki. A mężczyzna, który dobrze się rusza, jest obiektem westchnień i pożądania. Osobiście znam wiele par, które poznały się właśnie w tańcu.

 

Za poczucie humoru

Jeśli mężczyzna potrafi rozśmieszyć kobietę, to znaczy, że potrafi sprawić, by czuła się dobrze. Dzięki temu wydobywa z niej to, co najlepsze. A my kochamy czuć się dobrze! Z resztą kto nie lubi? 🙂 Stąd też gbury, przygnębieni i traktujący wszystko poważnie jegomoście są postrzegani jako mniej atrakcyjni. Warto więc drodzy Panowie nabrać nieco dystansu do siebie, do otaczającej rzeczywistości, spojrzeć nieco bardziej abstrakcyjnie na świat i… wywołać w nas śmiech. Ciągle go potrzebujemy i poszukujemy.

 

Za dbanie o siebie

sport-662005_1920-1024x575Lubimy mężczyzn, którym nieobcy jest zdrowy styl życia. Sport, odpowiednie odżywianie, higiena życia. Jest to coś, co kręci większość z nas. Nie chodzi oczywiście o zawodową kulturystykę czy swoiste studia z dietetyki. Dobrze jednak nie hodować mięśnia piwnego przed telewizorem. A trzeba zaznaczyć, że z wiekiem coraz łatwiej o niego. Także lepiej wyrobić w sobie zdrowe nawyki już zawczasu. Daje to nie tylko lepszy wygląd i podziw płci pięknej, ale także dobre samopoczucie i zdrowie. Czegóż chcieć więcej?!

 

Za zaradność

Mężczyzna pracujący, żadnej pracy się nie bojący to lep na kobiety. Pan złota rączka nie bez powodu jest częstym bohaterem filmów romantycznych (i tych mniej romantycznych, adresowanych do widowni 18+). Uwielbiamy mężczyzn, którzy potrafią naprawić kran, zamontować kuchenkę czy zbudować półkę na nasze ulubione książki. Dlaczego? Bo jest to sygnał, że mężczyzna potrafi poradzić sobie z wieloma problemami (nie tylko natury technicznej) i nie boi się wyzwań (którym my jesteśmy). Zatem Panowie – do narzędzi!

 

Za dobre stosunki z naszą mamą

generation-453136_1920-1024x683Matka jest najważniejszą osobą w życiu niemal każdego człowieka. Nawet, gdy relacje z nią są dość skomplikowane, to łączy nas z nią niemal mistyczna więź emocjonalna. Każdy o swojej matce może powiedzieć coś niemiłego, ale ktoś inny? Niech tylko spróbuje! Mało tego – więź matki z córką jest najsilniejszą znaną więzią na świecie. Zatem jesteśmy ogromnie wyczulone na stosunki mężczyzny z naszą rodzicielką. Jeśli nie przepadasz za swoją obecną lub przyszłą teściową, to pozostaje Ci zacisnąć zęby i robić dobrą minę do złej gry. Będziemy Ci za to wdzięczne – naprawdę! A odreagować zawsze możesz na spotkaniu z kolegami – dowcipów o teściowych wystarczy na nie jeden wieczór 🙂

 

Za dobre kontakty ze swoją mamą

Jakby powyższego było mało, to naszym barometrem atrakcyjności mężczyzny są także jego stosunki ze swoją matką. Z jednej strony dlatego, co już zostało powiedziane w poprzednim punkcie, z drugiej strony – relacje syna do matki pokazują nam, jak my możemy być traktowane w przyszłości przez mężczyznę. Jeśli nie szanujesz swojej mamy i odzywasz się do niej w kontrowersyjny sposób – nie jesteś obiektem, na który patrzymy z szacunkiem… W myśl zasady otrzymujesz to, co sam dajesz.

 

Za chwile słabości

portrayal-89189_1920-1024x724Niektóre badania wykazały, że wzruszony mężczyzna jest dla nas atrakcyjny. I znów trzeba zaznaczyć, że nie mowa tu o osobie, która jest przesadnie nadwrażliwa. Jednak jeśli jakiś film czy sytuacja wywołały w Tobie mocne emocje wzruszenia, to wiedz, że nic w naszych oczach nie tracisz, a wręcz zyskujesz. Z jednej strony jest to dla nas znak, że nie masz serca z kamienia, a z drugiej – że na tyle nam zaufałeś, że nie wstydzisz się przed nami otworzyć. Bo to, że każdemu człowiekowi mięknie serce w niektórych sytuacjach, to doskonale wiemy. Jednak nie każdy czuje się na tyle komfortowo, by to okazać w towarzystwie kobiety.

 

Za poczucie bezpieczeństwa

Gdy się zainteresujemy jakimś mężczyzną to najzwyczajniej w świecie chcemy, by się nami zaopiekował. Chcemy czuć się bezpiecznie, mieć świadomość, że niezależnie od tego, co się wydarzy, będziemy mogły na Was liczyć. Nie tylko w chwilach choroby, zagrożenia czy problemu, ale zawsze. Także wtedy, gdy wszystko jest OK. Bo poczucie bezpieczeństwa daje nam możliwość nie myślenia o czyhających zewsząd zagrożeniach świata zewnętrznego, i skupienia się na rozwijaniu tego, co w nas najlepsze. I dania Wam tego, co w nas najlepsze.

 

To niemal koniec listy. Krótka prawda? 🙂

Pamiętaj, że podana kolejność tego, co kochamy w mężczyznach najbardziej, jest absolutnie przypadkowa, a wszystko równie ważne 🙂
Nie wystarczy tylko jedna czy dwie rzeczy z tej listy. Są one dość kompleksowe, zazębiające się i wynikające jedna z drugiej.

Ale może coś zostało ominięte. Drogie Kobiety, czego jeszcze oczekujemy od Mężczyzn i za co ich kochamy?

1 978

Komentarze